Ciacho Resko

Ciacho Resko

11 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Ciacho to pierwsza i niepowtarzalna z kilkorgu komedii, które stworzył Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z poradą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim obrazie nieco odstaje od zwykłego charakteru swojej działalności.

Ciacho Pyrzyce

Nie pozostawia on a głównego tematu zainteresowania – wciąż trwamy w zakresach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi niezmiernie aktywną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco łączą jej plany. Bardzo mocno dowiadujemy się kto za tym pełnym jest i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki element miała ta rola i jak dobrze potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Pyrzyce

Komedia z sensem

Seans z „Ciachem” w programie dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do ogólnej radości. Poza wieloma zabawnymi rzeczami oraz dowcipnymi dialogami można dostrzec i ważne przesłanie płynące z filmu. Komedia pokazuje, że wszystek, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, może stać prawdziwym bohaterem, oraz i każdy bez wyjątku zarabia na prawdziwą miłość. Znaczenie więc istnieje odzwierciedlone w popularny, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie są bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co wszystek z nich na długo powstaje w pamięć, oraz również ich karykaturalność w jasny rodzaj też dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od samego początku interesuje i działa, że widz w napięciu oczekuje na dalszy ciąg wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dobrze się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i nieoczekiwanym, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Szczęścia i rozpoznawalna obsada więc w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na wszystkim plakacie filmu tego reżysera można zauważyć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest interpretowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Jest zatem doskonała rola aktorki, ponieważ całkowicie czyni z wizerunkiem miłej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można zauważyć aktorkę w bardzo różnych okolicznościach. Z przodu na chwilę wciela się ona w sztukę prostytutki, później oddaje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można stwierdzić i dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można stwierdzić, iż nie traci ona sympatii widzów. Nie jedynie odtwórczyni kluczowej roli zarabia na znaczenie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to i niezwykle barwne postacie, które zarabiają na równie istotną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z ogromnymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w skóry Krzysia, bardzo dobrze poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo duże znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała niezwykle wielkiego zainteresowania. Samo istnieje trwałe: wszystka z świadomości na długo powstaje w pamięć, a jednak między innymi o to oczywiście w filmach chodzi.

Ciacho Pyrzyce

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym droga do oglądania komedia, jaka nie wymaga od widza analizy i wysokiego zainteresowania. Opowiada ciekawą historię w popularny dla odbiorców sposób, przy czym nie raz sceny z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Jest zatem obraz, który warto obejrzeć nawet dla świetnej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny spędzone z grą „Ciacho” Patryka Vegi to właściwie doskonały możliwość na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera danego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za udany.

Ciacho Pyrzyce

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Article Rating