Dentysta Sianów

Dentysta Sianów

7 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Odsłonięte szyjki zębowe to popularny problem. Dają nieprzyjemne obrazy i grożą rozwojem poważnych chorób, natomiast w rezultacie nawet utratą zębów. Niezależnie od racje tej chorób, należy się nią zarezerwować i wdrożyć środki zaradcze.

Dentysta Świnoujście

Obnażanie szyjek zębowych to koniec „cofania się” lub same „obniżania” dziąseł. Nie dzieje się więc z dnia na dzień, ale proces ten stanowi chory dla stanu przyzębia. Trzeba zgłosić się do periodontologa, który diagnozuje problem – bada winy i zachęca optymalne postepowanie.
Przyczyny odsłaniania szyjek zębowych

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Przyczyn może istnieć dużo, choć najczęstsze spośród nich więc wiek pacjenta, a ponadto nieprawidłowa higiena jamy ustnej.

zobacz również Ionic White

Niestety, kłopoty z przyzębiem to prawie efekt naturalny, połączony ze starzeniem się organizmu. Okazywanie się szyjek zębowych u osób po pięćdziesiątce czy sześćdziesiątce nie jest jak dziwnym. Co ciekawe, częściej rzecz dotyczy ludzi niż osób.

Niezależnie od wieku, przyczyną problemu bywa często też higiena. Także ta zła (niedoczyszczanie zębów, kładący się na nich osad, zbyt rzadko zmieniana szczoteczka etc.), kiedy oraz taż przesadna (częste szczotkowanie zębów twardą szczoteczką przy stosowaniu złej techniki szczotkowania) mogą przyczyniać się do odsłaniania szyjek zębowych.
„Zanik dziąseł” (w końca układania się płytki nazębnej i przechowywania kamienia) powoduje również palenie papierosów.
„Cofanie” lub same „obniżanie się” dziąseł to wyjątkowo proces będący wynikiem wad zgryzu i nierównomiernie obciążonych spośród tego początku zębów.
Za obnażanie szyjek może odpowiadać czasami chorobliwe zgrzytanie zębami (bruksizm).
Przyczyną problemu bywa i zła dieta, niedożywienie, awitaminoza (niedobór witamin).
Dodatkowo, niektóre choroby ogólnoustrojowe generują kłopoty z przyzębiem (cukrzyca).

Objawy odkrytych szyjek zębowych

Zdrowe przyzębie cechuje się różowymi dziąsłami, które szczelnie otaczają ząb u nasady, dobrze dochodząc do jego korony. Szyjki nie są odkryte, nie tworzą kieszonek dziąsłowych (szczelin pomiędzy zębem, a dziąsłem). Gdy ujawniają się szyjki zębowe, pojawiają się charakterystyczne symptomy.

Nadwrażliwość zębów na zimno, ciepło, a dodatkowo na upojny i kwaśny smak a na zmysł to właściwy objaw obnażonych szyjek zębowych. Spotyka się jej przy spożywaniu posiłków czy piciu napojów o właściwym gustu i temperaturze, kiedy dodatkowo w kontakcie z trudnym powietrzem, podczas szczotkowania zębów etc. Uczucie jest złe, czuje się chwilowy, ale przeszywający ból.
W sukcesu odsłoniętych szyjek zębowych uważa się niekiedy (w trakcie mycia zębów) krwawienie dziąseł.
Obnażenie szyjki zębowej można zazwyczaj także zobaczyć. Odsłonięta akcja jest silniejsza od reszty zęba.

Leczenie odsłoniętych szyjek zębowych

Leczenie chce od podstawy powstania problemu, a dodatkowo od zaawansowania choroby. Zazwyczaj zaczyna się jednak od zabiegów higienizacyjnych.

Piaskowanie i skaling to pierwsze stany w leczeniu odsłoniętych szyjek. Zabiegi robi się w gabinecie stomatologicznym w obiektu usunięcia płytki nazębnej i kamienia, aby zahamować (spowolnić) rozwój choroby. Profilaktycznie przejmuje się je co pół roku.

Potrzebna może być więcej zmiana nawyków higienicznych. Przy odsłoniętych szyjkach zębowych przyjmuje się miękkich szczoteczek. Kluczowa istnieje też technika szczotkowania – czyści się zęby ruchem wymiatającym (zazwyczaj w punkcie od dziąsła) Właściwie jest wykorzystywać irygatory i/lub szczoteczki soniczne, które nie doprowadzają do stawiania się osadu nazębnego.

Dentysta Świnoujście

Warto zaopatrzyć się i w znaczące środki do czystości i pielęgnacji jamy ustnej. W sukcesu nadwrażliwości zębów nie powinno się używać past wybielających (ścierających). Trzeba brać te do zębów nadwrażliwych, z fluorem. Proste są także specjalne preparaty ochronne, które pomagają remineralizację szkliwa.
Profilaktycznie, by nie narażać się na ból, najlepiej unikać ciężkiego i ciężkiego, a ponadto słodkich napojów, owoców cytrusowych, słodyczy… Codzienną dietę należy wzbogacić w witaminy oraz minerały.
Czasami niezbędne jest podjęcie leczenia ortodontycznego, aby przyzębie funkcjonowało dobrze.
W niektórych przypadkach pojedyncze szyjki zębowe płaci się materiałem kompozytowym.
W zaawansowanych stadiach choroby zabieg chirurgiczny bywa optymalnym rozwiązaniem. Pokrywa się wówczas odsłonięte szyjki zębowe tkanką wiązaną z podniebienia.

Źródło artykułu Odsłonięte szyjki zębowe

Dentysta Świnoujście

0 0 votes
Article Rating