Firma Budowlana Tychy

Firma Budowlana Tychy

6 maja, 2020 0 przez Szymon Majewski

I choć ciągle zmierzamy do zachodnich standardów – w technologii dalej znajdują się rozwiązania dopiero w Polsce wdrażane, a te na zachodzie od prawie 20 lat. To domy pasywne właśnie. Zrobione z opinią o miejscu oraz prostszych opłatach eksploatacyjnych. To domy przyszłości. O ich przygody i wadach opowiada pan Krystian Szymichowski – właściciel dynamicznie poprawiającej się firmy budowlanej ze Szczecina – KDE Construction.

Firma Budowlana Łazy

 

Panie Krystianie – skąd wpływ na stworzenie KDE?

Z uwagi potrzeb moich Klientów Zauważyliśmy pewne trendy w budownictwie, bardzo naturalne zresztą – które jadą do postaci z opinią o kilka obsługi i ekologicznych rozwiązaniach. Podpatrując standardy budowy domów z Niemiec zauważyłem, że idea tworzenia domów pasywnych w Polsce jest legalna i praktyczna. Tak powstało KDE, które jak pewne z podstawowych firm w regionie realizuje budowę domów pasywnych i – z pełną odpowiedzialnością mogę sprawdzić – działamy to dokładnie.

Zobacz również Palarnia kawy opinie

Firma Budowlana Łazy

Na czym polega magia domu pasywnego? Która istnieje jego właściwość?

Rzuca się, iż w obszarze takiego domku nie trzeba produkować energii cieplnej. Pasywny budynek zatrzymuje ciepło płynące ze centrów odnawialnych – na przykład z gruntu, światła słonecznego, ciepła wykonywanego przez ludzi (np. kuchni, sprzętów domowych). Tak pozyskana energia przekazywana jest na zachowanie pomocna w wnętrzach i podgrzania wody użytkowej.

Oczywiście znaczenie jest też usytuowanie budynku dodatkowo jego wentylacja. Praktycznie wszystek element realizacji domu pasywnego pragnie być przemyślany od startu do celu. To inwestycja, która zawiera się zwracać latami.

Brzmi jak perpetum mobile – czy istnieje zatem możliwe do dostania w naszych warunkach klimatycznych?

Kwestią jest idealnie wykonany program oraz piękna wartość wykonania budowy. Realizujemy projekty, w jakich dom do ogrzewania potrzebuje mniej niż 15kWh na metr kwadratowy rocznie. Obecne istnieje dobro produkowane przez max. 2 litry oleju opałowego. W Polsce, w realnej większości miesięcy w roku dom zapewni komfortowe ogrzewanie bez konieczności dogrzewania paliwami nieodnawialnymi. Oczywiście nie licząc srogich zim, których co prawda ostatnio brak w Polsce, ale jednak warto się na taką możliwość przygotować.

Firma Budowlana Łazy

Co więc?

Jesteśmy w bycie zaimplementować wszystkie popularne rodzaje ogrzania w zakładu pasywnym. W szkodliwych warunkach atmosferycznych taki dom oraz trzeba dogrzewać, choć w bardzo niższym stopniu niż w wypadku tradycyjnego budownictwa.
Im niższe warunki atmosferyczne tym oszczędności rozwiązań pasywnych wyrażają się większe. Według własnych szacunków klienci płacą nawet 10 razy mniej za ogrzewanie swoich zamku w informacji do normalnych systemów.

Który jest możliwi koszt budowy budynku pasywnego?

To małe dopłaty mając pod opiekę oszczędności w przyszłości. Dziś to ok. 6% do 12% wzrostu wkładów w odniesieniu do normalnej formy budownictwa. Co istotne – te różnice zaczynają zacierać.
Są zainteresowane dopłaty – Narodowy Fundusz Ochrony Miejsca i Gospodarki Wodnej daje bezwrotne pożyczki w wysokości 50 tys.zł dla pań budujących domy pasywne. Musimy najpierw ukończyć sylwetkę i udokumentować wdrożone rozwiązania domu pasywnego. Przy tym rozwiązaniu różnice pomiędzy kosztem budowy tradycyjnej, a pasywnej udają się

Istnieje stale jedna rzecz – wspomina szef KDE Construction – firma działająca dom pasywny musi świadczyć budowy na najwyższym możliwym poziomie. Zarówno pod względem materiałowym i wykonawczym. Obsługując swoich Użytkowników spory odłam spośród nich ciągnie do nas z zepsutych budów niesolidnych firm. Budowa domów pasywnych to trudny proces – wszystek jego czas pragnie być spełniony jak daleko, aby zgrać całość. Wtedy jesteśmy komfort oraz oszczędności.

Firma Budowlana Łazy

Zachęcamy do zapoznania się z możliwością KDE Construction na części , aby dowiedzieć się więcej o domach pasywnych i działalnościach firmy.

zobacz również O domie pasywnym z KDE Construction

0 0 votes
Article Rating