Kino Koszalin

Kino Koszalin

8 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Czy warto oglądać średnie i słabe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo że czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najpopularniejszych nie należą). A przecież jest tyle innych źródeł, dzięki którym można sprawdzić wybrany obraz a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Sławno

 

Pytanie, a czy ponieważ nie są to jedno duże koszty, można zatem pozwolić sobie na oglądanie średnich i niskich filmów? Czy naprawdę możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć jesteś właściwie wspaniałym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej prac! Jeżeli myślisz, że właśnie, to znawcą prawdopodobnie nie jesteś! Uznajesz się tylko za niego, natomiast więc natomiast różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć uwagi tych ludzi użytkowników filmowych mających się za dobrych koneserów kina. Mają przecież niezawodnym orężem w kwestii krytyki, która znacznie często tylko z marki ją przypomina, w prawdzie jest tylko wiadrem pomyj i falą dobrego czy nie hejtu. To zjawisko pseudo-filmowej uwagi w internecie nie zabrało się przecież znikąd. A tutaj niestety nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, czy nawet poziom inteligencji. Faktem jest dość podejście samego krytyka, czy recenzenta do przedmiotu analizy i niezachwiana wiara we polskie głosy i opinie.

Kino Sławno

Otóż, próbując naświetlić ten kluczowy problem można osiągnąć do wniosku, że występuje on raczej z przesadnego krytycyzmu, natomiast tenże zawierany jest zwykle faktem oglądania tylko tego, co należy do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to znaczy wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub daj złych – to przecież niczemu nie służy? Zaś w opinii wielu negatywnie przychodzi na stworzenie gustu filmowego.

Kino Sławno

A przecież jest inaczej. Jeżeli tylko osoba wydająca decyzję o filmie ogląda wszystko, to co dobre, znacznie szybko zatraca się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W obecny zabieg można szybko orzec, że średniej klasy obraz jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać obrazy w jakiejkolwiek skali trzeba stanowić dla tej skali pewne odniesienie. Im odpowiedniejszy krytyk czy recenzent, tym znacznie odniesień na jego skali, natomiast tymże samym odpowiedniejsze są jego opinię. Potrafiło się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni oglądać wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni zamęczają się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a najbardziej ten dzielący się w internecie swoimi stanowiskami na fakt obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to należy o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz prawa nie! Chodzi raczej tu o jakieś zajęcie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest zły, a wtedy sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To sprawianie powinno odnieść dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany obraz jest nieudany, jakie błędy popełnili jego autorowi, i po różne w obecny procedura z wszą pewnością jeszcze mocniej uznasz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo dokładnie zarówno plusy, a również i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Teraz ważna tenże proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i wtedy minusy, jaka z nich przeważy, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba mieć zarówno minusami i plusami. Toż nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Sławno

Dysponując tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy rozwija się, że są takie filmy, jakie nie zachwyciły go w taki sposób, jakby sam tego oczekiwał, przecież ich wartość artystyczna jest duża a stanowić może spotkają do gustu innemu użytkowniku. Nie odpowiednio, że doceni ich kunszt, to stworzę się w nim myśl, że najczęściej żaden osąd nie jest jednorazowy i spokojny, więc odpowiedź na pytanie czy warto oglądać średnie i słabe filmy powinna zawierać – Warto! Natomiast gdy liczysz się swoimi kwalifikacjami w internecie więc pamiętasz taki obowiązek.

Kino Sławno

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Article Rating