Nowe życie Twojego samochodu

Nowe życie Twojego samochodu

13 marca, 2020 19 przez Szymon Majewski

W dzisiejszych czasach chętnie poddajemy się rozmaitym zabiegom natury odnowy biologicznej po to, aby czuć się dobrze i lepiej wyglądać. Nie dziwi więc, że coraz więcej osób, chce również zapewnić taką możliwość swoim samochodom. Warsztaty świadczące usługi auto detailingu to swoiste centrum odnowy biologicznej dla pojazdów.

Profesjonalna regeneracja lakieru oraz wszelkich elementów nadwozia, a także zabezpieczenie przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych, to tylko nieliczne z możliwości, jakie daje auto detailing. Jak nadać drugie życie swojemu samochodowi? Czy wiosna to dobra pora na takie prace? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych ciekawych wskazówek przedstawiamy w naszym najnowszym poradniku.

Postaw na odświeżony wygląd zewnętrzny

Za sprawą auto detailingu możemy przywrócić pojazdowi nową młodość. Usunięcie wszelkich niedoskonałości takich jak zarysowania oraz niewielkie wgniecenia, to świetny sposób na to, aby samochód zyskał drugie życie. Powierzchowne mycie na myjni nie pozwala usunąć zabrudzeń z asfaltu, smoły, czy żywicy. Do tego, niezbędne są specjalne preparaty oraz urządzenia, które pozwalają wyeliminować wszelkie niedoskonałości. Profesjonalna usługa auto detailingu pozwala zobaczyć i usunąć niewidoczny na pierwszy rzut oka brud, a także uzupełnić ubytki lakieru.

Kolejnym i ostatnim elementem auto detailingu zewnętrznego jest zabezpieczenie lakieru przed wszelkimi działaniami zewnętrznymi. W tym przypadku stosuje się różnego rodzaju woski, które nadają połysk i chronią go przed promieniowaniem UV, czy solą.

Oczywiście pielęgnuje się nie tylko lakier, ale także inne elementy, takie jak szyby, reflektory oraz koła. Z tego powodu ta kompleksowa usługa jest tak popularna bez względu na rodzaj posiadanego samochodu.

Zadbaj o czyste wnętrze Twojego samochodu

Detailing to nie tylko wygląd zewnętrzny, to także nowe możliwości dla wnętrza naszych samochodów. Czyszczenie podsufitki, pranie tapicerki, pielęgnacja wykładziny podłogowej, mycie wszelki elementów plastikowych oraz wiele innych zabiegów, pozwala na to, aby samochód wyglądał, jak nowy.

Nie należy również zapominać o naprawach usterek, które powstają na skutek codziennej eksploatacji, nawet jeżeli jeździmy samochodem tylko na zakupy. Dobrym przykładem są tapicerki skórzane, które często ulegają uszkodzeniom. Wszelkie przetarcia, czy przebarwienia, można spróbować usunąć właśnie przy pomocy detailingu, jednak niezbędne są do tego odpowiednie środki.

Zatem usługa auto detailingu to nie tylko nowy wygląd zewnętrzny pojazdu, to również odświeżone wnętrze, które sprawia, że komfort jazdy wchodzi w zupełnie nowy wymiar. Wiele osób, które decyduje się na sprzedaż samochodu również sięga po pomoc profesjonalnych warsztatów, które świadczą tego typu usługi. Dzięki temu pojazd może znacznie zyskać na wartości, co z punktu osoby sprzedającej jest niezwykle ważne. O wiele lepiej, nawet na zdjęciach, prezentuje się auto, które przeszło kompleksową usługę auto detailingu, aniżeli samochód, po szybki myci w myjni.

Zabezpieczenie i odnowa powłoki lakierniczej oraz wnętrza pojazdu pozwala w przyszłości znacząco obniżyć koszty, związane z codzienną eksploatacją i utrzymaniem naszych wozów w czystości. Wiele osób regularnie korzysta z usług samochodowego SPA. Dobrym pomysłem jest oddawanie auta w ręce profesjonalistów wraz ze zmianami pory roku. Często to właśnie po okresie jesienno-zimowym nadwozie pojazdu jest najbardziej zabrudzone, dlatego warto zadbać o to, aby usunąć wszelki brud oraz zaschnięte błoto.

Artykuł został przygotowany przez salon auto detailingu FastServ

0 0 votes
Article Rating