Płatność stroną poprzez internet – kiedy spełniają to Europejczycy

Płatność stroną poprzez internet – kiedy spełniają to Europejczycy

18 kwietnia, 2020 0 przez Szymon Majewski

Płatność stroną przez internet – kiedy działają to Europejczycy Płatność stroną przez internet zdecydowanie wygrywa! Payments Europe pokusiło się o doświadczenia lokalnego rynku płatności. W finale tej praktyki powstał ciekawy raport pokazujący, które zachowania konsumenckie wpadają na plac sprzedaży online, z akcentem na płatności za zakupione dobra. Oto jak według raportu wyglądają płatności za zakupy a przesyłki w Europie.

Płatność stroną przez internet to chciana metoda płatności

Expresowa wysyłka

Expresowa wysyłka

Wspomniany raport noszący tytuł: „CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE” zaistniał na podstawie informacji z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i danej zgromadzonych przez Payments Europe. Ograniczał on brzegi europejskie, w niniejszym zarówno Polskę.

Według badań umowy są preferowaną metodą płatności w Europie. Przekazują je zarówno konsumenci, jak również handlowcy w kanale B2B. Uzyskiwanie z stron wzrosło w łańcucha ostatnich kilku lat. Dodatkowo 87% europejskich konsumentów przypuszcza się komfortowo płacąc kartą. Jak głosi Payments Europe krajobraz płatności w Europie ewoluuje. Jednak inni gracze wchodzą cały moment na plac, toż a strony nadal przynoszą szybszą wartość dodaną niż każda różna technologia płatności.
Płatność stroną przez internet – pomoce dla wierzących i sprzedających

Dziewięciu na dziesięciu klientów w Europie przypuszcza się swobodnie, płacąc kartą. Minął czas, gdy zobowiązywało się ostatnie z obawami straty pieniędzy. 90% detalistów twierdzi, że pomoce z płatności kartą przewyższają wszystkie powiązane z bieżącym kursy. Kupujący wymieniają następująca udogodnienia podczas płacenia kartą: wygoda (49%), szybkość (35%), ubezpieczenie transakcji (36%), akceptowanie płatności przez wielu sprzedawców (40%), i ponad cash back (35%).

Właściciele e-sklepów jako pierwsze zalety płatności stroną w zderzeniu z obcymi technologiami stosują: płatność gwarantowana (53%), wzrost sprzedaży (44%) i wstęp do dalszej bazy klientów (38%).
Online i offline podobnie, a jednak inaczej

Wyjątkowo ekonomicznym pomysłem było zestawienie jedynych form płatności w dwóch kanałach sprzedaży. W kanale online oraz offline. Różnice można natrafić na poniższej grafice.
Płatność stroną przez internet – kiedy działają to Europejczycy
źródło: Raport CARDS IN THE EVOLVING EUROPEAN PAYMENTS LANDSCAPE

Że tu między innymi, iż w online króluje płatność za pomocą szybkich płatności (20%) oraz umów kredytowych (19%). Gotówka pozostaje tylko 7% wszystkich płatności. W handlach stacjonarnych gotówka wykonywa z kartami (23% vs. 19%).

Jeśli spytamy o wybierane przez sprzedawców formy płatności, to umowy są na liczbie książce (53% wskazań). Następnie gotówka (41% wskazań), przelew bankowy (38% wskazań), szybkie płatności są tylko na głębszych pozycjach.

Jako ciekawostkę można wziąć, że waluta jest parę tania we Francji i Szwecji. W ostatnich regionach płatności kartą wybierane są przez 72% i 65% respondentów. Dla 61% sprzedawców ze wspomnianych państw, to najkorzystniejsza metoda zapłaty za zakupy. Europejscy detaliści kontrolują i przychodzą nowoczesne formy płatności. Zabiega o zadowolenie klienta, które jest uzupełniane jako trzeci najwyższy cel przy doborze dostawcy płatności w handlu.
Płatności w Polsce z innowacjami

Polscy sprzedawcy są dobrze badani przez Payments Europe, ponieważ chętnie wykorzystują z drugich metody. Lokalny rynek płatności również poznaje się, jeśli chodzi o adopcję nowoczesnych rozwiązań. Na przykład 99,9% wszystkich terminali finansowych w obrębie może kupować płatności zbliżeniowe. Ponad 90% polskich detalistów zważa na transakcje zbliżeniowe jako na pierwszą korzyść związaną z płatnościami kartą. Jedynym rozwiązaniem dla współczesnego dynamizmu może być to, iż od przodu lat 90. Nasza jest wyraźna dla nazw z indywidualnych części Europy a świata. Kartą damy również zbyt zamówienie kuriera.
Bezpieczeństwo zakupów

Gdy chodzi o zabezpieczenie więc pojedyncze dotyczące płatności kartą wyglądają następująco:

Ponad 80% europejskich konsumentów ma płatności stroną za pewne.
Gdy chodzi o wydania powiązane z kartami, ostatnie trzech na czterech odbiorców jest rozsądnych tego, iż potrafią odzyskać oni znane kapitały.
1/3 respondentów uważa, że płatność kartą ogranicza możliwość oszustwa lub kradzieży
Detaliści we Francji (40%), we Włoszech (44%) zaś w Polsce (41%) uważają, że płatność stroną można doliczyć do najwygodniejszych form rozliczania transakcji. Inaczej myślą detaliści w UK, gdzie wartość i czek najlepiej zapobiegają możliwości pojawienia się oszustwa podczas transakcji (24%).

Jakie naprawy w perspektywy?

To wyłącznie akcję informacji z raportu. Odnajdują się w nim i wiedze dotyczące kosztów, jakie ponoszą detaliści podczas robienia operacji. Cały sezon sprawdzany jest ponadto zbyt szybkich płatności, gdzie pojawiają się jeszcze to oryginalne podejścia także trendy. Zaskakuje BLIK, jaki pozostał pokochany przez polaków z racji swojej prostoty oraz danych. Przenosimy na dalsze ciekawe rozwiązania.

Sprawdź na śledzenie paczek

0 0 votes
Article Rating