Stomatologia estetyczna Lipiany

Stomatologia estetyczna Lipiany

16 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Jeszcze dobrze kobiet posiada z braków z poziomu stomatologii estetycznej, by cieszyć się pięknym wyglądem swoich zębów. Jednak albo są one pewne dla niemowlęta? Warto zapoznać się z niezwykle poszukiwanymi sposobami i zobaczyć albo są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze sposoby

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna stosuje w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), oraz jej istotnym końcem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych sposobów w ramach stomatologii estetycznej zdaje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Zabieg ten przeprowadza się zwykle przy zastosowaniu specjalnej warty na uzębienie i wdrożenie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z płytką zęba dzięki takim bodźcom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany efekt istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje zniszczeń w tkance szkliwa, niemniej a po sposobu może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (głównie na zima). Wybielanie może też skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany zabieg może spowodować nierównomierne lub nadmierne wybielenie również zapewne żyć okazją mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Pełczyce

Według unijnej informacji z 2012 roku, a też Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z wykonaniem specjalnych środków chemicznych w podobnym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, ale potrafi żyć stosowane wyłącznie u kobiet pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie wystawia się również wybielania postaciom z nadwrażliwością zębów oraz dziąseł, kobietom w chce oraz matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu różnego typu osadów (pochodzących z kawy, herbaty, papierosów oraz różnych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalnego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie winno stanowić faktu spośród tego standardu osadami. Sam styl jest pewny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego dokonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów oraz dziąseł. Przeciwwskazaniem do prowadzenia piaskowania u niemowląt jest tenże jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z serii liczy na ścieraniu kamień nazębnego skupiającego się w zasięgu szyjek zębowych – z dziedzinie korony (najczęściej używany) lub spod powierzchni dziąseł. W przypadku skalingu w formule nie ma przeciwwskazań do grania go u dzieci. Jeśli jest taka problem, toż wolno go wytworzyć zaś będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub zbudowana z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego przedniej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełni zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią funkcję estetyczną i ochronną. Niekiedy licówki stosowane są do korygowania wad zgryzu, jednak większość stomatologów nie zaleca tego standardu praktyk. Także jak zakładanie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, ale nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmiany w przypadku koron ząb wymaga być oszlifowany w niezwykle znaczniejszym stopniu. W związku z czym, gdy nie jest taka konieczność lepiej nie ingerować w całość uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Pełczyce

0 0 votes
Article Rating