W co Polacy inwestowali po 89. roku?

W co Polacy inwestowali po 89. roku?

29 kwietnia, 2020 0 przez Szymon Majewski

W co Polacy inwestowali po 89. roku? Zanim przejdziemy do okresu po 89. roku warto jest się zastanowić co w Polsce było przed. Tak zwany szary człowiek proszek do dyspozycji przede wszystkim książeczkę oszczędnościową PKO, na jakiej nie warto było „ciułać” przed końcem ósmej dekady, bowiem oczekiwała na niego hiperinflacja.

Zbliżamy się do roku 1989

Dużo wydali ci, którzy w 1989 roku zrezygnowaliśmy z pozycji w USA łącznie z pieniędzmi. Przez większość powojennych dekad ważna było świadczyć o inwestycjach państwowych. W latach 80. próbowano nawet „oswoić” prywatną inicjatywę możliwością prowadzenia biznesów z nadrukiem „Ajent”. Nadal trudno było prywatnie kupić ziemię lub inne nieruchomości. Jednak pod koniec ósmej dekady, gdy więc teraz decydenci stracili wiarę w komunizm, zaczęło powstawać jeszcze więcej swoich firm, choćby wypożyczalni kaset wideo. W miejscowościach nieźle prosperowały bary, restauracje i restauracje.

Tuż po roku 1989

Po roku 1989, a dokładnie w 1990 pokazało się, że zasoby gotówki, którymi dysponowali Polacy były wysoce większe niż podaż towarów. Przyniosło to niebotyczną inflację, która sięgnęła 1395 proc. Jednak konsekwentne egzekwowanie m.in. tak zwanego popiwku w należytym stopniu pozwoliło tę inflację ograniczyć.

Pomimo tych dolegliwości u dużej części naszych rodaków obudził się instynkt przedsiębiorczości. Do najłatwiejszych to biznesów zaliczyć można wspomniane wypożyczalnie kaset wideo. Pamiętamy targowiska miejskie umiejscowione nierzadko w środowiskach miast, gdzie ważna istniałoby obecnie kupić każdy element. Powstawały prywatne hurtownie. Upadały państwowe zakłady, czasem na myśli domina. W ich miejsce (np. piekarni) powstawały firmy podobnych branż a bardziej dobre.

Co po

Bardzo łatwo zaczęły pojawiać się nowe domeny a na momencie tysiącleci świadczy o sobie znać wzmożone uczestnictwo w polskiej gospodarce inwestorów zagranicznych. Polska gospodarka zaczęła bowiem się stabilizować. Bezrobocie dalej było ważne, jednak powoli się już zmniejszało. Część inwestorów dostrzegła swoje szanse w turystyce. Jeszcze większym uznaniem wśród turystów otworzyły się cieszyć takie regiony, jak Warmia i Mazury i okolice Tatr. Działki nad jeziorami zatrzymywały się coraz wyższym nabytkiem.

Jak ze Polacy się wyraźnie wzbogacili to potężna postać z ich zaczęli myśleć o daniu tak prostego pieniądza, by tenże na nich szedł. W tych latach do najprostszych sposobów inwestowania naszych rodaków należą nieruchomości, zwłaszcza bycia pod wynajem i okolica.

Część próbuje jeszcze lokat bankowych, przecież te póki co nie są opłacalne, także ze względu na proste oprocentowanie, jak i działającą inflację.

Dziwisz się w co zainwestować w terminach kryzysu?

zobacz W co Polacy inwestowali po 89. roku?

0 0 votes
Article Rating