Agencja Pracy Tymczasowej Gryfice  Zadzwoń 790666593

Agencja Pracy Tymczasowej Gryfice Zadzwoń 790666593

5 marca, 2019 0 przez Szymon Majewski

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji jest zwykłym celem firm, których kierowcy realizują usługi przewozu międzynarodowego na terenie tego państwa. Razem z ustawą Loi Macron i wdrożonym dekretem nr. 2016-418, francuskie wynagrodzenie odpowiednie dla delegowanych kierowców ciężarówek wyszczególnione zostało w określonych regulacjach.

Agencja Pracy Tymczasowej Dziwnów Zadzwoń 790666593

Konieczność wypłacania ustalonej opłaty za jakąś godzinę pracy przychodzi na koszty pracownicze naszych firm transportowych pomagających we Francji, a dodatkowo wymaga pewne obowiązki administracyjne na pracodawcach organizujących podróże służbowe swoich pracowników.

Zamów pracowników wejdź na Agencja Pracy Tymczasowej

Obowiązki administracyjne

Przedsiębiorstwa transportowe odpowiedzialne są do wyznaczenia swojego obywatela na terenie Francji, we jakichkolwiek możliwych przypadkach delegowania. Mówi to zarówno kabotażu, jak i przewozu dwustronnego. Człowiek tego typu ważny jest za reprezentowanie biura we Francji, a dodatkowo dostarczanie wymaganej dokumentacji.

Firma transportowa musi te wypełnić dla wszystkiego delegowanego kierowcy ciężarówki odpowiednie zaświadczenie o fakcie delegowania. Wymogiem administracyjnym jest też prowadzenie ewidencji czasu pracy realizowanej na pole Francji. Kierowca ciężarówki powinien trzymać zaświadczenie o delegowaniu w pojeździe, wraz z faktem potwierdzającym zawarcie umowy o pracę.

Zasady rozliczenia

Rozliczanie płacy minimalnej we Francji obejmuje wyznaczenie godzin roli w szkoła dobry z prawymi na terenie tego państwa zasadami. Powinno uwzględniać godziny równoważne oraz nadliczbowe, wypłacane z odpowiednim dodatkiem według obowiązującej stawki. Od stycznia 2019 roku, stawka płaca minimalna we Francji zwiększyła się i już wynosi 10,03 euro za godzinę. W rozliczeniu należy również uwzględnić czas pracy tzw. amplitudy, która składa okres między odpoczynkami pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Dziwnów Zadzwoń 790666593

Przydatne jest poza wyznaczenie dni urlopu oraz innych wolnych dni, włącznie z łączącymi się do nich wynagrodzeniami. Obowiązek rozliczania płacy minimalnej we Francji nie dotyczy przewoźników, którzy składają jedynie przejazdy tranzytowe.

Płaca minimalna a prawo unijne

Razem z obecnymi przepisami, składniki wynagrodzenia oraz nowe dodatki zawarte w państwowym układzie zbiorowym dotyczą również delegowanych pracowników francuskich. Regulacje też nie są zgodne z przepisami prawa unijnego, jednak podlegają weryfikacji w wypadku przeprowadzania kontroli przez francuską Państwową Inspekcję Pracy.

Francuskie służby kontrolne wymagają honorowania krajowych przepisów, nawet jeżeli sprzeciwiają się temu aparaty unijne. Płaca minimalna wynikająca z organizmu zbiorowego może to obejmować nie tylko minimalną stawkę godzinową, ale i dodatek stażowy (uzależniony od długości sztuce i odnoszący do 8 proc.), dodatek z tytułu pracy porą nocną, wszelkie dodatki z tytułu roli w idealna i niedziele oraz ceny z urzędu podróży służbowych, naliczane za jakiś dzień z pomieszczeniem i dwoma posiłkami.

Konsultacja techniczna

Źródło artykułu Rozliczenie płacy minimalnej we Francji

 

Agencja Pracy Tymczasowej Dziwnów Zadzwoń 790666593

0 0 votes
Article Rating