Koszulki Miodowe lata Gościno

Koszulki Miodowe lata Gościno

3 lipca, 2019 0 przez Szymon Majewski

“Miodowe lata” to ponadczasowy serial, który od dekad gości na ekranach telewizorów w wielu polskich domach. Nieustannie cieszy się dużą uznaniem, nawet wśród młodszych widzów, którzy dopiero poznają losy i perypetie dwóch zaprzyjaźnionych małżeństw, mieszkających w kamienicy przy ulicy Wolskiej 33. Serial został zrealizowany na licencji zagranicznego “The Honeymooners”. Oglądając “Miodowe lata” aż trudno pojąć, że cały serial jest przedstawieniem teatralnym.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

 

Został on wystawiony na żywo, przy widowni w teatrze Żydowskim w Warszawie. Nadawanie programu w telewizji rozpoczęła się w 1998, a zakończyła w 2003 roku. Pokazano go w 131 epizodach, podzielonych na 9 serii. W 2004 roku podjęto się kontynuacji serii, która została wyemitowana w 17 epizodach pod tytułem „Całkiem nowe lata miodowe”. Obecnie powtórki programu często emitowane są na wielu programach telewizyjnych. Można je również łatwo znaleźć w internecie wyszukując frazę miodowe lata online, lub miodowe lata odcinki, są one dostępne na naszej stronie.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

telenowela opowiada o perypetiach dwóch zaprzyjaźnionych ze sobą małżeństw. Głównymi bohaterami są Karol Krawczyk (grany przez Cezarego Żaka), kierowca tramwaju, oraz jego najlepszy przyjaciel Tadeusz Norek (grany przez Artura Barcisia), pracownik kanalizacji miejskiej. Są oni żonatymi mężczyznami w średnim wieku, którzy stale szukają sposobów na wzbogacenie się i wejście w posiadanie olbrzymiej majątku. Działania prowadzone przez nich w tym celu, stale kończą się porażkom i wplątują ich w problemy. Przyjaciele są nierozgarnięci i bezmyślni, stale popadają w konflikty między sobą. Dzięki ich optymizmowi i pogodzie ducha zazwyczaj udaje im się z nich wyjść bez szwanku, wiedzą również, że ich przyjaźń jest ciągła i nie mogą bez siebie funkcjonować.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Karol Krawczyk to postać nieco nieugięta, nierzadko chodzi poddenerwowany, więc nietrudno wytrącić go z równowagi, co nierzadko powoduje przyjaciel Tadeusz. Jest niezwykle sprytny, zawsze obmyśla nowatorskie plany, dzięki którym w końcu uda mu się dorobić fortuny. Do swoich poglądów zawsze udaje mu się przekonać Norka, który zawsze ulega dominującemu charakterowi przyjaciela. Niefortunnie plany te zawsze kończą się problemami. Jako motorniczy, Karol śni o kierowaniu nowoczesnego tramwaju, niskopodłogowego i klimatyzowanego. Jednak rzeczywistość daleka jest od marzeń, bohater od dekad prowadzi tramwaj starego typu. Praca stanowi ważny element jego życia, nawet kiedy śpi, nierzadko śni o tramwajach. Cechą wyróżniającą Karola, będąca obiektem wielu kawałów jest jego otyłość. Osobą, której najchętniej nigdy by nie widywał, jest jego teściowa, ukochana mamusia Aliny-Zofia Rudnik. Pomimo nerwowego charakteru, Karol w głębi serca jest ciepłą osobą, ceniąca sobie przyjaźń Norka. Pomimo wielu sporów bohaterowie zawsze się dochodzą do porozumienia.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Tadeusz Norek pracuje w warszawskich kanalizacjach. Ze względu na swoje spokojne i pogodne usposobienie zawsze ulega Karolowi i pomaga mu w wykonywaniu nie do końca przemyślanych i szalonych pomysłów. Jego postać jest opozycją dla postaci Karola. Tadeusz jest spokojny i chudy. Niepozorna sylwetka nie wyklucza jednak faktu, że zawsze zagląda do lodówki Krawczyków, często spożywa z nimi posiłki.

Równie interesującymi postaciami, których charakter i podejście do życia mocno kontrastuje z usposobieniem Karola i Tadeusza są ich żony: Danuta Norek (grana przez Dorotę Chotecką), oraz Alina Krawczyk (grana przez Agnieszkę Pilaszewską, a później Katarzynę Żak). Kobiety stale krytykują absurdalne plany swoich mężów, jednak nie są w stanie powstrzymać ich przed wpadnięciem w kolejne tarapaty.
Danuta jest kobietą o bardzo silnym usposobieniu, jest uparta i często agresywna w stosunku do swojego małżonka Norka.
Alina jest jej przeciwieństwem, jest kobietą spokojną, znosi wszystkie niemądre pomysły Karola, jednak często stara się go powstrzymać przed wplątaniem się w kolejne tarapaty. Pomimo swojego opanowanego charakteru, potrafi jedną ripostą odebrać Karolowi wszystkie jego argumenty. Życie w roli kury domowej nie do końca jej pomaga, często narzeka na to, że małżonek nie pozwala jej podjąć pracy zawodowej.

Koszulki Miodowe lata Lipiany

KOSZULKI MIODOWE LATA
Koszulki z kultowymi tekstami i motywami z serialu to świetny pomysł na upominek dla każdego fana “Miodowych lat”. Dostępnych jest mnóstwo ciekawych wzorów, które z pewnością przypadną wam do gustu. Znajdziecie je w zakładce “koszulki miodowe lata”. Cytaty, które się na nich znajdują to na przykład kultowe teksty Karola „Czego stoisz na torach?”, „Nie Karoluj mi tu teraz”, czy kultowa cytat Danki „Tadzik! Na górę!”. Dostępne są w rozmiarach od XS do XXL w cenie 44, 90 zł (oprócz koszulki „Albatrosy”, która kosztuje 49, 90 zł).

Koszulki Miodowe lata Lipiany

Zobacz również serial miodowe lata

0 0 votes
Article Rating